Genel Xenical


 • Generic Strattera
 • Xenical (jenerik isim: Orlistat), günlük olarak tüketilen bazı yağ oranlarını gıda ile bloke ederek, insan vücudu tarafından absorbe edilmesine izin vermeden çalışır. Xenical, hastaların kilo vermesine yardımcı olmak ve tekrar kilo verme riskini azaltmak için uygulanır. Bu ilaç yetişkinler tarafından sadece kalorilerde düşük bir diyetle birlikte alınmalıdır. Xenical, orlistat'ın reçete-dayanıklılık versiyonunu temsil eder. Orlistat'ın Alli marka versiyonu reçetesiz satın alınabilir.

  Privacy

  Genel Xenical 120mg

  Ürün DOZAJ MİKTARI Başına Fiyat Sipariş
  Genel Xenical120mg30 Pcs00
  Genel Xenical120mg60 Pcs00
  Genel Xenical120mg90 Pcs00
  Genel Xenical120mg120 Pcs00
  Genel Xenical120mg180 Pcs00
  Genel Xenical120mg270 Pcs00

  Başa dönüş

  Genel Xenical 60mg

  Ürün DOZAJ MİKTARI Başına Fiyat Sipariş
  Genel Xenical60mg30 Pcs00
  Genel Xenical60mg60 Pcs00
  Genel Xenical60mg90 Pcs00
  Genel Xenical60mg120 Pcs00
  Genel Xenical60mg180 Pcs00
  Genel Xenical60mg270 Pcs00

  Başa dönüş

  Xenical 120, genel obezite yönetiminin yanı sıra, kalori azaltılan bir diyetle birlikte alındığında kilo kontrolü ve kilo kaybı için reçete edilir. Bunun yanı sıra, Xenical, ek VKİ (vücut kitle indeksi) ≥30 kg / m2 ve / veya kg27 kg / m2 olan obez hastaların tedavisinde ek risk faktörleri (örn., Diyabet, hipertansiyon, dislipidemi) ile etkilidir.

  Dozaj
  Xenical Yorum'a, etiketteki talimatlara veya doktorunuz tarafından verilen reçeteye göre tam olarak uyun. Daha küçük / büyük dozlar almayın veya gerçekte önerilenden daha uzun bir süre kullanmayın. Genel hasta bilgisini, tüm talimat sayfalarını ve ilaç kılavuzlarını öğrenin. Eczanenizle ilgili endişelerinizi tartışın.

  Genellikle, dozaj günde 3 kez, belli yağ yüzdesini içeren her ana öğünle birlikte (o öğünde toplam kalori yüzdesinin% 30'unu geçmez). Xenical'i yemek yedikten sonra veya yemekle birlikte 1 saat sürebilir. Bir öğünü atlamanız veya içeriğinizde gerçekten yağ bulunmayan bir yiyeceğin olması durumunda, bu yemek için Xenical dozunu atlamanıza izin verilir.

  Günlük diyetinizdeki toplam yağ içeriğinin günlük toplam kalori miktarının% 30'unu geçmesi gerektiğini unutmayın (örneğin günde 1200 kalori tüketirseniz, bu kalorilerin maksimum 360'ı aslında formda olmalıdır. yağlı).

  Önlemler
  Hamilelik döneminde kesinlikle kilo almamanız nedeniyle hamile iseniz Xenical almaktan kaçının. Xenical almayı bırakın ve hamile iseniz tereddüt etmeden doktorunuzu bilgilendirin. Xenical ile tedavi, vücudun belirli tipteki vitaminleri emmesini zorlaştırabilir. Bir hasta bir bebeği emziren bu vitaminler büyük önem taşır. Bu nedenle, bir bebeği emzirirken, bu ilacı doktorunuzun tavsiyesi olmadan almayın.

  Sindirim bozukluğu (örn. Gıda emilimiyle ilgili sorunlar) çekiyorsanız bu ilacı kullanmayın. Safra kesesi ile ilgili sorunlarınız varsa ya da zaten hamileyseniz Xenical kullanmaktan kaçının. Daha önce bir organ nakli yaptırdıysanız, eğer siklosporin alırsanız, aslında fazla kilonuz yoksa, Xenical'i almayın.

  Xenical, aynı zamanda fiziksel egzersizler, uygun diyetin yanı sıra tutarlı ağırlık bakımını da içeren eksiksiz bir tedavi programının sadece bir bölümünü temsil eder. Hastanın günlük yağ, protein ve karbonhidrat tüketimi, gün boyunca sahip olduğunuz tüm yemeklerde eşit olarak bölünmelidir. İlaçlama talimatlarınızı, diyetinizi ve egzersiz rutininizi yakından izleyin.

  Yağda yüksek olan bir diyete sahip olmaktan kaçının. Çoğunlukla, bir kez Xenical ile birlikte alınan yüksek yağlı yemeklerin, hastanın mide veya bağırsakları için zararlı yan etki riskini artırma eğilimine sahip olmasından kaynaklanmaktadır. Eğer Orlistat'a karşı bir alerjiniz varsa, Xenical ile tedaviden kaçının, eğer malabsorbsiyon sendromundan şikayetçiyseniz (yani, yiyecek ve besinleri uygun bir şekilde ememiyorsanız).

  Ayrıca, aşağıdakilerden birine sahipseniz, bu ilacı almanıza izin verilmez:

  safra kesesi sorunları;
  Zaten hamile iseniz veya yakın zamanda hamile kalmayı planlıyorsanız.
  organ nakli;
  aslında fazla kilolu değilsin;
  Siklosporin (organ nakli reddini önlemek için) alırsınız.

  Xenical'in sizin için tamamen güvenli olmasını sağlamak için, aşağıdakilerden birine sahipseniz doktorunuza danışın:

  Safrakesesi rahatsızlığı;
  böbrek taşı;
  Etkin olmayan tiroid;
  pankreas iltihabı;
  karaciğer hastalığı;
  böbrek hastalığı;
  bir yeme bozukluğu (ör. anoreksiya veya bulimia).

  Xenical, 12 yaşından küçük hastalara uygulanacak şekilde onaylanmamıştır, dolayısıyla Xenical'i 18 yaşın altındakilere vermekten kaçınmaktadır.

  Yan etkiler
  Xenical'e karşı herhangi bir alerjik reaksiyon bulursanız derhal acil tıbbi yardım alın:

  kovanlar;
  nefes almada zorluklar;
  şişmiş dil, dudak, yüz veya boğaz.


  Blog Kategorileri
  Blog Sayfaları